Przejdź do treści

Wystawa Grzybów pt. „Poznaj Grzyby – Unikniesz Zatrucia”

Wystawa Grzybów pt. „Poznaj Grzyby – Unikniesz Zatrucia”

03.10.2017r – 18.10.2017r.

poniedziałek – piątek 830 – 18 00

oraz

sobota i niedziela 1000 - 1400

Wstęp wolny

 

Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Radomiu wraz z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych zapraszają na wystawę grzybów w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Radomiu przy ulicy gen. Leopolda Okulickiego 9D.

Celem wystawy jest upowszechnienie wiedzy nt. grzybów jadalnych, niejadalnych,trujących oraz zapoznanie z zasadami bezpiecznego grzybobrania. Podczas wystawy będą prezentowane atrapy grzybów w skali 1:1odwzorowujące środowisko naturalne, filmy edukacyjne pozwalające poznać budowę grzybów,ich różnicowanie i zasady bezpiecznego przebywania w lesie. Oprawę dla eksponatów stanowić będzie sceneria leśna z odgłosami lasu.

Pracownicy Sekcji Oświaty i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu będą prowadzić edukację na temat rozpoznawania i zbierania grzybów kapeluszowych. Dla zwiedzających przygotowane będą tematyczne materiały edukacyjne .

Wystawa jest bezpłatna dla wszystkich osób zainteresowanych.

Podsumowanie wystawy

„Poznaj grzyby – unikniesz zatrucia” (03.10.2017r – 18.10.2017r.) - X edycja wystawy grzybów organizowana przez Powiatową Stację Sanitarno Epidemiologiczna w Radomiu wraz z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych tym razem w siedzibie PSSE w Radomiu.

Wystawę grzybów patronatem honorowym objął Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie – Pani Maria Pawlak, a patronatem medialnym objęli: TV Dami, Radio Plus Radom, Echo Dnia.

Podczas otwarcia wystawy wręczono nagrodę za zajęcie II miejsca uczennicy gimnazjum w Pionkach w konkursie fotograficznym pt. „Leśne Inspiracje” organizowanym przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Warszawie.

Wystawa cieszyła i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród społeczeństwa. Na przestrzeni 10 lat wystawę odwiedziło 27 tysięcy 350 osób. W tym roku wystawę grzybów obejrzało 89 grup dzieci z przedszkoli i szkół miasta Radomia oraz z powiatu (gmina Wolanów, Zakrzew, Pionki), ogółem 2350 osób.

W czasie wystawy Pracownicy Sekcji Oświaty i Promocji Zdrowia prowadzili edukację jak odróżnić grzyby jadalne od niejadalnych i tych trujących. Oprawę dla eksponatów stanowiła sceneria leśna z odgłosami lasu.

W załączeniu zdjęcia z wystawy grzybów: 03.10.2017r – 18.10.2017r.

Wróć